Environment

RATP

Zákaznícky príbeh

RATP si zvolilo recyklovaný papier od Antalis

Kľúčovým hráčom v trvalo udržateľnej doprave je i spoločnosť RATP, piata najväčšia spoločnosť prevádzkujúca verejnú dopravu po celom svete, rozširuje svoj záväzok k udržateľnosti svojich komunikačných služieb, pomocou ekologicky šetrnému papieru pre rôzne komunikačné potreby spoločnosti (výročná správa, účtovné výkazy, brožúry ...). Extra biely, 100% recyklovaný papier Cocoon od spol. Antalis, popredného európskeho obchodníka s papierom, bol vybraný pre všetky korporátne publikácie RATP, vďaka silnému vplyvu na životné prostredie a vynikajúcim výsledkom tlače.


Cocoon logo

"Cocoon je veľmi príjemný na dotyk a je tiež dobrá hodnota za peniaze. Tieto vlastnosti, spolu s pozitívnymi kreditom v oblasti životného prostredia, ktoré zodpovedá našej stratégii CSR, robí rad papierov Cocoon ideálnou voľbou pre naše potreby, "uviedla Ariane Ramboer, vedúca korporátnej komunikácie a CSR reportingu. "Ďalej sme boli ohromení ich výkonom v oblasti kvality tlače, pretože sme aj tmavé fotky dokázali vytlačiť perfektne. Mali som len pozitívnu spätnú väzbu, a to natoľko, že i ostatné tímy v rámci spoločnosti prešli na používanie papierov Cocoon ".

RATP bude i naďalej pokračovať v tlači dokumentov, ako sú správy o činnosti a financiach, pretože tieto strategické dokumenty sú často odovzdaná osobne na úradoch alebo pri akciách či veľtrhoch. Okrem toho, tieto typy publikácií sú ľahšie čítanie v tlačenej podobe, než na obrazovke.

Papier je tiež médiom pre publikácie z oblasti sociálnej, ekonomickej a služieb "Pre každú z našich publikácií sme chceli jednoduchý, ale elegantný papier s dobrým volumenom. Cocoon dokonale spĺňa všetky tieto kritériá. Nezanedbateľnou výhodou je, že papier je vyrobený vo Francúzsku ". Vďaka environmentálnej kalkulačke, ktorá je k dispozícii na webových stránkach Antalis, RATP môže rýchlo vidieť prírodné zdroje usorené pomocou recyklovaného papiera.

 "Papier je nevyhnutnou zložkou každej komplexnej CSR politiky" zdôrazňuje Stéphane Courtot, prezident spoločnosti Antalis Francúzsko a výkonný riaditeľ spoločnosti Antalis západnej Európy. "Pri použití recyklovaného papiera alebo papiera vyrobeného z certifikovaných panenských vlákien, spoločnosti ako RATP tiež pôsobia ako zodpovední občania podporujúci rozvoj trvalo udržateľným spôsobom obhospodarovaných lesov".

Cocoon je 100% recyklovaný papier, s hodnotením piatich hviezdičiek podľa klasifikačného systému Green star system, ktorý berie do úvahy základné informácie o pôvode vlákna a výrobnom procese. GSS popisuje v jednoduchej a prehľadnej forme, pomocou  "zelených hviezd", rating papiera na základe jeho vplyvu na životné prostredie.