Vinylová autofólie, určená pre polep karosérie vozidiel, je ako druhá koža. Polepenie vozidla predstavuje efektívny spôsob propagácie vášho podnikania, komunikácie značky, produktov, služieb či organizovaných akcií.

Každému vozidlu môžete dať nový život! Dekorovať možno všetky typy vozidiel, od osobných automobilov cez dodávky, autobusy, kamióny, vlaky, motocykle až po snežné a vodné skútre či lode ...

Vinylová autofólie, určená pre polep karosérie vozidiel, je ako druhá koža. Polepenie vozidla predstavuje efektívny spôsob propagácie vášho podnikania, komunikácie značky, produktov, služieb či organizovaných akcií.

Každému vozidlu môžete dať nový život! Dekorovať možno všetky typy vozidiel, od osobných automobilov cez dodávky, autobusy, kamióny, vlaky, motocykle až po snežné a vodné skútre či lode ...

arlon-mini10.jpg

mini-wrapping.jpg

Polepenie vozidlá vinylovou fóliou predstavuje ľahkú cestu, ako dať autu nový vzhľad, farbu alebo dokonca aj aktuálne veľmi moderný matný povrch. Čo sa týka farieb, štýlov a designov, môžete vyberať z nekonečného množstva možností. Viete, že fólia na auto vyjde lacnejšie ako jeho prelakovanie? Polepenie stojí za zváženie u firemných automobilov, ktoré sú používané niekoľko rokov.

Aké krytie potrebujete: vyrezávané samolepky, čiastočný polep alebo celopolepu?

Existuje viac druhov autofólií - môžete nimi polepiť celé auto, alebo len jeho časť. Wrap fólie sú primárne navrhnuté tak, aby dobre priľnuli a išli dobre odstrániť iba z továrni lakovaných dielov automobilov.

 

Prvou možnosťou je vyrezávaná samolepkaTento typ grafiky na vozidlá využíva rezaný vinyl.

Vyrezávané vynilovej samolepky nie sú potlačené, ale dodávajú sa v roliach jednotlivých farieb, ktoré možno kombinovať a vytvoriť tak viacfarebnou grafiku.

V porovnaní s tlačenou automobilovou grafikou, kedy je biely vinyl potlačený farbou, sú tu pigmenty zapustené priamo do vinylu, takže si polep zachová životnosť cez 10 rokov!

wrapping-mini-03.jpg

wrapping-mini-04.jpg

Ďalšou možnosťou je vyrezávaná potlačená grafika alebo čiastočný polepPri tejto grafiky zostáva čiastočne viditeľný aj pôvodný lak vozidlaVyrezávaná tlačená grafika je ako samolepka, ale okrem role bieleho vinylu, na ktorý budete tlačiť, potrebujete ešte vrchnú vrstvu, ktorá tlač ochráni. Tento postup umožňuje využitie prechodov a vlastných farieb bez registrácie viac jednofarebných vinylových vrstiev.

Na druhú stranu, čiastočný polep vyžaduje menej rezanie, maskovanie a prenosu grafiky. Na vozidlo sa nanáša veľký arch potlačeného a laminovaného vinylu.

Ďalšou možnosťou je celopolepNiekedy sa za celopolep označuje iba také polepenie, kedy sú vinylom pokryté všetky vonkajšie časti vozidla. Niekedy je však za celopolep považovaný aj polep, kedy zostane nepokrytá strecha, nárazník, kľučky a ďalšie malé diely.

Celopolepom je teda myslené pokrytie minimálne 90% "polepiteľnéj" plochy vozidla.

Horšie priľnavé povrchy, ako nelakovaný textúrovaný plast na nárazníkoch, bočné ochranné lišty, kľučky od dverí či zrkadlá, vyžadujú špeciálne fólie.

full-wrap.jpg (Car wrapping, mechanic with squeegee installs film)

Ktoré materiály sa používajú pre polepenie vozidiel?

Antalis ponúka širokú škálu prémiových fólií preverených značiek, ako sú Avery, Arlon, 3M, Orafol a MACtac. Väčšina wrap fólií je vyrobená z PVC. K dispozícii sú aj PVC-free fólie, ale väčšina materiálov na trhu je z vinylu. U vinylových fólií môžete vyberať medzi liatym alebo kalandrovaným vinylom. Výberom správnej fólie zefektívnite inštaláciu, a ušetríte tak svoj čas i peniaze. Špecifické vinyly určené na aplikáciu polepov vozidiel sú navrhnuté tak, aby inštaláciu zvládla jedna osoba a bolo možné ich odstrániť bezo zvyškov lepidla.
 

Vedeli ste, že polepenie vozidla poskytuje tiež jeho ochranu? Aplikácia fólie Satin clear je ideálny pre všetkých, ktorí chcú pridať ochrannú vrstvu cez lak, alebo zmeniť pôvodnú farbu vozidla.

 

Ako dlho polepenie vozidla vydrží?

To sa líši v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je napríklad typ použitého vinylu, kvalita spracovania či každodenná údržba vozidla. Všeobecne možno povedať, že polep vozidlá vydrží zhruba 5 až 7 rokov.

 

Ako dlho polepenie auta trvá?

Polepenie trvá minimálne 2 dni v závislosti na veľkosti vozidla a obtiažnosti polepu. Deň pred začiatkom aplikácie fólie a deň po jej dokončení by malo byť auto odstavené, aby sa fólia usadila. Mali by ste teda počítať, že vozidlo nebudete mať k dispozícii štyri dni.

Grafika vozidla: ďalší efektívny spôsob, ako zaujať pozornosť okoloidúcich zákazníkov

 

Personalizujte svoje vozidlo a propagujte svoju značku pomocou nápisov a vlastnej grafiky. Použitím vinylovej grafiky môžete vytvoriť ucelený, profesionálny a osobitý vzhľad svojho vozového parku za atraktívnu cenu. Vaši zákazníci vaše vozy okamžite spoznajú.

Výber materiálu pre potlač je zásadný a zabezpečí, že vaše oznámenie bude vyzerať perfektne po celú dobu životnosti grafiky. Fóliu vyberajte podľa účelu použitia.

Jednoduché logá alebo kontaktné údaje zvyčajne vyžadujú rezané vinylové alebo samolepiace fólie, zatiaľ čo farebné obrázky po celej dĺžke vozidla vyžadujú wrap polepové fólie.

Ak chcete maximalizovať dennú a nočnú viditeľnosť, zahrňte do svojej grafiky pútavé potlačiteľné reflexné fólie.