Pastelové dosky PERSPEX® Frost dominujú odvážnej rekonštrukcii hotelového baru Oscar´s na pražskom Smíchove.

Pastelové dosky PERSPEX® Frost dominujú odvážnej rekonštrukcii hotelového baru Oscar´s na pražskom Smíchove.

Odvážná rekonstrukce Bar Oscar´s Vienna
z PERSPEX®

Odvážna rekonštrukcia baru Oscar´s, ktorý je súčasťou hotela Vienna House Andel´s Prague na pražskom Smíchove, sa rodila v období pandémie Covid – 19, ao to viac pôsobí jej realizácia ako malý zázrak. Vlastný hotel vznikol podľa návrhu medzinárodného architektonického štúdia Jestico+Whiles a prvýkrát bol otvorený v roku 2002. Rovnaké architektonické štúdio spracovalo aj návrh na rekonštrukciu baru Oscar´s, ktorá sa uskutočnila v roku 2021.

 

„Zadanie od klienta bolo vymyslieť originálny dizajn, ktorý priláka ľudí z vonku. Preto som sa pustila do vytvorenia odvážneho designu, ktorý sa zakladá na prvkoch z betónu, dreva a plexiskla“, hovorí hlavná architektka projektu Dominika Rošetzká a popisuje tak hlavnú myšlienku nového designu.

 

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_1_800x800.jpg

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_3_800x800.jpg

 

„Prianím klienta bolo vytvoriť intimitu a súkromie, preto sme po celom obvode baru navrhli kvetináče a čierne rolety, ktoré je možné podľa potreby stiahnuť. Hlavnú pozornosť púta dlhý farebný podhľad nad barom, ktoré sme vytvorili s technickou pomocou Studia Fabrik8“ dodáva architekta.

 

Pri výbere vhodného materiálu padla voľba na akrylátovej doske PERSPEX® Frost obojstranne pieskované v pastelových farbách. Bola použitá kombinácia odtieňov PERSPEX Frost S2 4T50 Chilli red, PERSPEX Frost S2 6T21 Glacier Green, PERSPEX Frost S2 4T46 Blush Pink a PERSPEX Frost S2 7T71 Azure blue, všetko v hrúbke 3 mm. Rozptyl svetla zaistili úzke pruhy z materiálu PERSPEX® Spectrum LED 1TL1 Opal v hrúbke 3 mm.

 

Odvážne svetlené prvky z PERSPEX®, rovnako ako ďalšie časti interiéru, vytvorilo Studio Fabrik8, ktoré má s nevšednými, originálnymi a odvážnymi aplikáciami PERSPEX®u už dlhoročné skúsenosti. PERSPEX® bol použitý tiež pre nasvetlené, rafinovane navrhnuté logo, ktoré bolo vyrobené súlepom liateho číreho a červeného transparentného plexiskla v troch vrstvách.

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_2_800x800.jpg

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_4_800x800.jpg

Použité materiály

 

Špecifikácia projektu

  • Použité materiály: PERSPEX®  Frost
  • Adresa: Oscar´s , Stroupežnického 3181/21, Praha 5
  • Architekt: Dominika Rošetzká, architektonické studio Jestico+Whiles
  • Spracovateľ: Studio Fabrik8