Udalosť, Novinky a udalosti

Antalis Interior Design Award, nový ročník 2022!

S potešením oznamujeme vyhlásenie tretieho ročníka súťaže Antalis Interior Design Award. Táto súťaž, zameraná na kreatívnych tvorcov interiérov, potrvá od 1. októbra 2022 do 31. januára 2023.

AIDA

Prvé dva ročníky súťaže Antalis Interior Design Award v roku 2017 a 2019 zaznamenali veľký úspech. Do súťaže sa prihlásilo takmer 800 projektov z viac ako 29 krajínWebové stránky Antalis Interior Design Award navštívilo 61 000 návštevníkov a súťaž sa tešila významnému zviditeľneniu v médiách a na sociálnych sieťach.

Od 1. októbra 2022 do 31. januára 2023 môžu interiéroví dizajnéri, architekti, tlačiari, dekoratéri a všetci kreatívni tvorcovia prihlasovať svoje projekty realizácie interiérov s použitím aspoň jedného produktu zakúpeného u spoločnosti AntalisNajkrajšie projekty potom budú predstavené porote zloženej z významných zástupcov svetovej dizajnovej scény.

Jednoduchá a rýchla online registrácia

Prihlášky je možné podávať online na stránkach AntalisInteriorDesignAward.com od 1. októbra 2022 do 31. januára 2023Všetky prihlásené projekty budú prístupné v galérii na stránkach AntalisInteriorDesignAward.com

Cieľom súťaže Antalis Interior Design Award je podporovať novátorstvo a kreativitu

Táto súťaž je skutočnou prehliadkou kreativity. Ako v predchádzajúcich ročníkoch aj tento rok si kladie za cieľ stať sa platformou pre podporu novátorských a kreatívnych projektov z celej Európy i mimo nej.

Súťaž je určená predovšetkým kreatívnym tvorcom, ktoré sa neboja dať voľný priechod svojmu umeleckému cíteniu.

 

Dokončené projekty

Sugamour

Miranda Design Solutions – Lithuania 

 

Súťaž ocenia najlepšie dokončené alebo prebiehajúce projekty od konca predchádzajúceho ročníka (1. februára 2020) do konca súťaže (31. januára 2023) . Autori (architekti, dizajnéri, tlačiari, tvorcovia reklám) môžu súťažiť v jednej alebo viacerých z nasledujúcich piatich kategórií: Pohostinstvo, Maloobchod, Kancelária, Domov a Verejná budova.

 

Tri zvláštne ceny

Súťaž Antalis Design Award sa usiluje o propagáciu kreativity s využitím rôznych produktov, ktoré odrážajú súčasné trendy. Súťaž tak bola doplnená o tri nové ceny: "Zvláštna cena za interiérové ​​fólie"  a "Zvláštna cena za okenné fólie" .

O jednu alebo obe tieto ceny sa môžu uchádzať aj účastníci, ktorí používajú dekoratívne samolepiace fólie Coala na stene alebo okná . Spoločnosť Antalis sa navyše snaží vychádzať v ústrety rastúcemu dopytu trhu po udržateľných riešeniach a recyklovateľných materiáloch, a preto ponúka aj zodpovedné riešenia.

Účastníci, ktorí chcú získať Osobitnú cenu za udržateľnosť" , môžu použiť niektorý z ekologicky šetrných výrobkov s viac ako dvoma hviezdičkami podľa systému Antalis Green Star .

 

Cena za originálny vzor

Cena za originálny vzor je určená všetkým kreatívnym tvorcom (ilustrátorom a dizajnérom, výtvarným umelcom, študentom výtvarných odborov...). Cena bude udelená dvom výhercom. Každému výhercovi bude ponúknuté vytlačenie jeho originálneho vzoru na médium Coala podľa vlastného výberu, ktoré zhmotní ich dielo.

 

3D projekty na čistom modeli – jedáleň

Autorom a študentom, ktorí nemajú žiadny dokončený alebo prebiehajúci projekt na prihlásenie do súťaže, dáva spoločnosť Antalis k dispozícii čisté 3D modely, ktoré môžu pretvoriť pomocou riešenia z radu Coala. Pre tento nový ročník súťaže bola vybraná téma jedáleň.

 

3D projects on a white model - Canteen

 

Dvanásť víťazov bude vyhlásených v marci 2023 a ceny dostanú na slávnostnom odovzdávaní cien, na ktoré budú pozvaní 30. marca do Paríža. Dostane sa im rozsiahla medializácia a zviditeľnenie v galérii spoločnosti Antalis, na webových stránkach súťaže, na sociálnych sieťach, na webových stránkach spoločnosti Antalis a na medzinárodných veľtrhoch a zákazníckych akciách v Európe i mimo Európy.

O porote súťaže Antalis Interior Design Award

Všetky projekty budú predložené medzinárodnej porote zloženej z 10 svetovo uznávaných predstaviteľov dizajnu z európskych krajín .

 

  • Spojené kráľovstvo, Grant Dudson, Creative Director @Chorus
  • Poľsko, Paweł Brodzik, Managing Director, Tetris
  • Francúzsko, Julien REIBELL, CEO Altavia Pallas 
  • Litva, Rūta Bužinskaite , spolumajiteľka Blank Page, návrhárka interiérov, lektorka
  • Nemecko, Corinna Kretschmar-Joehnk, zakladateľka & partnerka, JOI-Design Innenarchitekten
  • Maďarsko, Andrea Hegedűs, vyučujúca na Budapest Metropolitan University, umelecká riaditeľka, Textile and Fabric Design
  • Rumunsko, Laura Pietrusel, architektka interiérov & držiteľka ceny Antalis Interior design Award 2020
  • Nórsko, Linda Steen , AS Scenario interiørarkitekter MNIL
  • Česká republika, Radek Váňa , vydavateľ architektonického magazínu ARCHIZOOM
  • Medzinárodná scéna, Bittor Sanchez-Monasterio, ACCOR HOTELS Global Vice President Design Economy & Midscale Brands